Towarzyszenie duchowe

Oferujemy możliwość indywidualnego spotkania i rozmowy z towarzyszem duchowym. Spotkanie ma miejsce raz w tygodniu (czyli 4 spotkania w trakcie całych rekolekcji). Trwa około 30-45 min. Będzie to osoba świecka z doświadczeniem duchowości ignacjańskiej i towarzyszenia duchowego, jezuita w formacji lub kapłan. Spotkania towarzyszenia mogą odbyć się zdalnie lub na żywo przy ul. Kopernika 26.

Forma spotkania zależy od ustaleń z osobą towarzyszącą.

Towarzyszenie duchowe dotyczy tego, aby podzielić się z towarzyszem tym, czego doświadczam i jak przeżywam rekolekcje, tym co dzieje się w moim wnętrzu podczas spotkania z Bogiem podczas modlitwy: jakie pojawiają się w mnie poruszenia duchowe (odkrycia duchowe, radości, strapienia). Jest to również okazja do rozmowy o trudnościach, jakie napotykamy w czasie odprawiania rekolekcji. Towarzysz duchowy służy nam radą i wsparciem na drodze rekolekcyjnej. Towarzyszenie duchowe nie ma charakteru spowiedzi.

Bardzo prosimy o rozwagę, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dlatego też, jeśli czujesz, że nie możesz się zobowiązać do cotygodniowych spotkań w stałym terminie albo rozmowa o tych sprawach przychodzi Ci z dużą trudnością, lepsza może być opcja grupy dzielenia.

Przed rozpoczęciem rekolekcji, a po zakończeniu zapisów (czyli między 3, a 5 marca) przydzielimy Ci towarzysza, z którym będziesz mógł/mogła się skontaktować celem ustalenia terminu spotkań.

Brak zgłoszenia się do osoby towarzyszącej do 9 marca (3 dni po rozpoczęciu rekolekcji) będzie skutkował przekazaniem tego miejsca osobie z listy rezerwowej.