rok miłosierdzia - logoZapraszamy na Rekolekcje w życiu codziennym, które będą się odbywać od 21 lutego do 20 marca u Jezuitów przy ul. Kopernika 26 w Krakowie. Temat rekolekcji nawiązuje do przeżywanego obecnie w Kościele Roku Miłosierdzia.

Czym są rekolekcje w życiu codziennym?

Ignacjańskie rekolekcje w życiu codziennym są adaptacją Ćwiczeń Duchownych św. Ignacego Loyoli. Skierowane są do osób, które z powodu zajęć nie mogą wyjechać do domu rekolekcyjnego. Na rekolekcje składają się m.in.: codzienne rozważanie (medytacja ignacjańska), konferencja tematyczna (o modlitwie, o roli uczuć, o rozeznawaniu itp.), codzienny rachunek sumienia. Ich celem jest pogłębienie relacji z Bogiem i z bliźnimi.

Jak będą wyglądały nasze rekolekcje?

W trakcie rekolekcji będziemy dostarczać materiały do codziennych medytacji (rozważań) sześć dni w tygodniu. Siódmy dzień pozostawiamy na medytację powtórkową. Materiały będą przekazywane bezpośrednio uczestnikom oraz będą udostępnione do pobrania na tej stronie.

Cotygodniowo zapraszamy na Eucharystię, Adorację Najświętszego Sakramentu oraz konferencję wprowadzającą w różne tematy związane z modlitwą, rozeznaniem duchowym i innymi elementami duchowości. Szczegółowy plan rekolekcji tutaj.

Dodatkowo uczestnicy będą mieć możliwość raz w tygodniu spotkać się z kierownikiem duchowym, by przez trzydzieści minut porozmawiać o swojej modlitwie. Nie jest to element obowiązkowy.

Studenci biorący udział w rekolekcjach mają możliwość udziału w grupach dzielenia zamiast rozmowy indywidualnej z kierownikiem duchowym.

Na rekolekcje można się zapisać przez formularz na stronie lub osobiście w zakrystii Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa albo na furcie Kolegium Jezuitów przy ul. Kopernika. Prosimy o zaznaczenie preferowanej formy rekolekcji przy zapisach.